niedziela, 12 maja 2019

Ukwiecony maj

Witajcie! Taki piękny miesiąc, mój ulubiony, a ostatnie dni niestety deszczowe... Chciałam jakoś zaradzić tej szarudze, postawiłam na delikatną pracę w jasnych barwach i ( jak na mnie) z dużą ilością kwiatów. Powiem Wam, że samo robienie kartki tyle by nie zajęło, jednak wymyślanie jak ma ona wyglądać, dobieranie kolorów, dodatków pochłonęło sporo czasu.
Teraz materiały. Na tło użyłam papierów Gossamer Blue Basic oraz Hause of Roses z Lemoncraftu, a także nową kolekcję Dreamer z Mintaya. Brzegi warstw postrzępiłam, motyw domku dla ptaków przymocowany na taśmie 3D. Dalej gaza, nowa tekturka od SnipArtu i scrapki piór (firma nieznana), oba pocieniowane tuszem brązowym z Latarni Morskiej (uwielbiam go!). Kwiaty papierowe i z pianki, wykrojnikowe liście, które pokolorowałam nieco kredkami ołówkowymi, pokryłam połyskującym lakierem z Pentartu, a na koniec farbą metaliczną tego samego producenta. Na koniec dodałam satynową wstążkę (wreszcie zapobiegłam jej strzępieniu się - trochę nadtopiłam jej końce w płomieniu świecy), turkusowe mikrokulki, chyba z Rapakivi i całość lekko potraktowałam srebrną farbą. Pracę zgłaszam na wyzwania "Majowy ogród" w ScrapAndMe oraz "Flowers" w SnipArcie.
Będąc dzieckiem, w życiu bym nie pomyślała, że robienie laurek, teraz kartek, tak mnie wciągnie. Uwielbiam to zajęcie, dlatego też wybrałam się na Papiorzany Comber, ten zlot scrapbookingowy w Katowicach. To mój pierwszy raz i byłam zachwycona! Jedyne co, to w przyszłym roku muszę zapisać się na jakiś warsztat ;) Jest to niesamowite uczucie być w gronie ludzi dzielących tą samą pasję. Cóż, w końcu po to współtworzę z Wami blogosferę :) Dziękuję Wam za to, za Wasze komentarze, rady, odwiedziny, posty, inspiracje i cudowną atmosferę. Dobrego tygodnia kochane!

                                                                                                                Ann14 komentarzy: