niedziela, 10 lutego 2019

Wiosna w ogrodzie

Dzień dobry! Uwierzycie dziewczyny, że rano wychylając głowę przez okno, mimo leżącego jeszcze gdzie nie gdzie śniegu, czuć już delikatną woń wiosny? Słońce powolutku zaczyna grzać, dni się wydłużają, nawet widziałam ostatnio klucz dzikich kaczek lecących ponad moim domem...
Tak, rozmarzyłam się, zima dalej trzyma, jednak zawsze, gdy zaczynam ferie myślę już o kwiatach i zieleni. Z reguły raczej nie wyjeżdżam, więc okres odpoczynku od nauki wykorzystuję do nadrabiania zaległości w czytelnictwie i robótkach. U Ewy widzę nowe wyzwanie, skrzydła tym razem. Coś czuję, że na Walentynki będzie jak znalazł! Tymczasem, dawno nie sięgałam po mixed media... Podkusiło mnie i powstała taka oto praca.

Obraz na płótnie, kobieca postać to grafika Harrisona Fishera pobrana z Pinterest, wydrukowana na czarno-biało, kolorowana nieco kredkami ołówkowymi. Elementy przestrzenne to przede wszystkim koronki, skrawek firany, gaza, gotowe różyczki, koraliki, wykrojnikowe liście i kształty kwiatów. Te ostatnie były uformowane przeze mnie na mokro, następnie posklejane. Wszystko pokryte białym gesso z Pentartu, dalej malowane farbami akrylowymi, a płatki dodatkowo lakierem z połyskiem także Pentart. Na koniec zmieszałam odrobinę mojej ulubionej metalicznej farby (niebieskie srebro) z zielonym akrylem i zaznaczyłam nią niektóre listki.
Jak Wam się podoba? Co należałoby poprawić następnym razem, zmienić? Jestem otwarta na wszelkie rady :) Osobiście uważam, że następnym razem muszę dokładniej pokryć wszystko farbą i może dodać więcej kwiatów. Ale udrapowanie sukienki i pelerynki jest lepsze w stosunku do poprzednich prac. Dla porównania odsyłam tutaj i tutaj.
Dziękuję bardzo, bardzo za Wasze odwiedziny i serdeczne słowa! Życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a tym, co tak jak ja zaczynają właśnie ferie, to bezpiecznego odpoczynku :)

                                                                                                               Ann

12 komentarzy: